A fejlett technikának köszönhetően egyre kevesebbet kell a kézírással és ez mellett a helyesírással foglalkoznunk. Ám mikor mégis rákényszerülünk, akkor számos hibába ütközhetünk.
Ide kattints ha szeretnéd megtudni, hogy melyek azok a hibák, melyeket szinte napi szinten elkövetnek az emberek. Ma már számtalan módja van annak, hogy ellenőrizzük a helyesírásunkat ám ezzel mégsem foglalkozunk eleget. Talán az egyik legegyszerűbb és legkézenfekvőbb a Google használata. A segítségével pillanatok alatt meggyőződhetünk arról, hogy vajon helyesen használtuk-e az adott kifejezést. Mi most megmutatjuk, hogy melyek azok a szavak, amelyet általában rosszul írnak az emberek. Rögtön az első a sorban az egyenlőre, amely nem egyenlő az egyelőre kifejezéssel. Az egyenlőre kifejezést használhatjuk pl. egyenlőre az állás 0-0, míg az egyelőre kifejezést pedig pl. egyelőre még nem esik. A következő a muszáj, melyen nincs is mit ragozni. Pontos j-vel írjuk minden esetben! A következő hiba, amely igen sok esetben megfigyelhető a kulturális szó használta, mégpedig olyan változatokban, hogy kulturális. Ez is egy, olyan hiba melyet ha teheted minden esetben kerülj el.
Semmilyen esetben sem írjuk hosszú ú-val. Vajon kézpénsz vagy készpénz? Igen ez az ötödik, hiszen nagyon sokan rosszul használják. A fizetőeszközünk nem azért kapta ezt a nevet mert kézben van, hanem mert készen van. Ezért is használd te is helyesen, ez pedig készpénz! A helyírási szabályok érvről évre változnak. Ám nem ezekben az esetekben. Ezek olyan hibák melyet napi szinten elejtünk. Ahhoz, hogy alapvető intelligenciánkat növeljük fontos, hogy ezzel is megfelelő időt töltsünk, ugyanis nagyon nagy blamázs lehet számunkra, pl. ha hivatalos okmányok kitöltésénél nem tudunk helyesen írni.